Skip to content
آیین نامه ماینینگ و استفاده از رمزارزها

تصویب نامه شماره 39228 استخراج رمزارزها

تصویب‌نامه هیئت وزیران

بسمه‌تعالی

با صلوات بر محمد و آل محمد
وزارت صنعت معدن و تجارت – وزارت امور اقتصادی و دارایی – وزارت دادگستری معاونت حقوقی رئیس‌جمهور – ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

نهاد ریاست‌جمهوری

هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۹٫۴٫۸ به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهور و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و به استناد اصل یک‌صد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد

1- کلیه دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز رز (ماینر) (ماینر): مکلف‌اند ظرف. یک ماه از زمان اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به ثبت مشخصات هویتی خود به همراه تعداد و نوع دستگاه‌هایی که در مالکیت آنها می‌باشد در سامانه‌ای که وزارت مذکور تعیین می‌نماید مطابق برگه (فرم) موجود در این سامانه اقدام نموده و حسب مورد از طریق درگاه پرداخت اینترنتی تعبیه شده در همین سامانه نسبت به پرداخت کلیه حقوق و عوارض دولتی اقدام نمایند.

2- درصورتی‌که دارندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز (ماینر) ظرف مهلت مقرر در این تصویب‌نامه نسبت به اعلام و ثبت دستگاه‌ها و پرداخت حقوق و عوارض دولتی مرتبط با آن اقدام نمایند، سازمان تعزیرات حکومتی پرونده‌های موجود را مبتنی بر دستورالعمل موضوع این تصویب‌نامه تعیین تکلیف خواهد نمود.

3- وزارت صنعت معدن و تجارت مکلف است ظرف یک ماه از تاریخ عملیاتی‌شدن سامانه بند (۱) این تصویب‌نامه فهرست مراکز دارای جواز تأسیس در این صنعت را اعلام نماید. دارندگان دستگاه‌ها مکلف‌اند از تاریخ اعلام فهرست مذکور ظرف یک ماه تمام دستگاه‌های خود را به مراکز یاد شده تحویل نمایند یا نسبت به اخذ مجوز فعالیت اقدام نمایند مراکز تحویل‌گیرنده مکلف‌اند رسید تحویل را در سامانه مذکور بارگذاری نمایند. نگهداری از دستگاه‌ها در مراکز فاقد مجوز ممنوع است.

4- وزارت صنعت معدن و تجارت مکلف است دستورالعمل نحوه اعطای مجوز فعالیت و درگاه آن را ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه در درگاه ملی مجوزهای کشور (سامانه G۴۵) بارگذاری نماید.

5- دستورالعمل اجرایی این تصویب نامه از جمله تطبیق مشخصات دستگاه های اظهار شده با مشخصات دستگاههای تحویل داده شده و همچنین تطبیق آنها با استانداردهای ابلاغی با پیشنهاد دبیرخانه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همکاری دستگاههای اجرایی ذی ربط، ظرف یک ماه به تصویب ستاد یاد شده می رسد.

بمنظور مشاهده اصل تصویب نامه شماره 39228 استخراج رمزارزها بر روی لینک پی دی اف زیر کلیک کنید :

تصویب-نامه-39228-استخراج-رمز-ارز-ها

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات

ویدیوهای مرتبط

محاسبه‌گر سود

بیت کوین

هش‌ریت (TH)

درآمد برای 1 روز با در نظر گرفتن هزینه استخر
BTC = USD
ساعت
روز
هفته
ماه

بزودی …