Skip to content
آیین نامه ماینینگ و استفاده از رمزارزها

تصویب نامه هیئت وزیران ماده 3 تا 5 شماره ۵۸۷۶۹

جمهوری اسلامی ایران

رییس جمهور

تصویب نامه هیئت وزیران

۵۸۷۶۹ /ت ۶۱۳۳۱هـ

تاریخ : ۶ /۴/ ۱۴۰۲

3- امکان اعلام فهرست کسب و کارهای اشخاص حقیقی که میزبانی مینماید را داشته باشد

4- امکان اعلام درآمد کسب و کارهای اشخاص حقیقی در سکو را داشته باشد.

تبصره ۱ – معاملات انجام شده در بستر سکوی (پلتفرم) داخلی که درگاه پرداخت نداشته باشد. منوط به تحویل کالا و دریافت وجه از طریق شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران کاروران پستی با سایر ارائه‌دهندگان خدمات تحویل کالای مورد تأیید وزارت و درصورتی‌که بهای کالا یا خدمات به‌حساب سکوی (پلتفرم)  داخلی واسط واریز شود و پس از کسر کارمزد سکو، به‌حساب فعالان کسب‌وکار واریز شود مشمول مشوق‌های موضوع این آیین‌نامه است.

تبصره۲ – وزارت می‌تواند دستورالعمل اجرایی این ماده را ظرف (۱۵) روز از تاریخ ابلاغ این آیین‌نامه تهیه و ابلاغ نماید.

ماده ۳- کلیه سکوهای داخلی که دارای شرایط ماده (۲) این آیین‌نامه بوده و متقاضی احراز شرایط ماده مذکور و اخذ تأییدیه هستند موظف‌اند در درگاهی که توسط وزارت معرفی می‌شود ثبت‌نام نمایند وزارت موظف است فهرست سکوهای داخلی مورد تأیید را حداکثر تا (۱۵) مردادماه به‌صورت عمومی منتشر نموده و به سازمان اعلام نماید فهرست مذکور به‌صورت ماهانه به‌روزرسانی می‌شود.

ماده ۴- سکوهای داخلی مکلف‌اند:

۱- مشخصات اشخاص حقیقی که تا پایان سال ۱۴۰۱ دارای کسب‌وکار در سکو (پلتفرم) های داخلی بوده‌اند را ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این آیین‌نامه و مشخصات سایر اشخاص حقیقی که از ابتدای سال ۱۴۰۲ کسب‌وکار خود را در مسکو (پلتفرم) های داخلی شروع می‌نمایند را ظرف یک ماه پس از شروع فعالیت به‌صورت برخط به سازمان اعلام و به‌روزرسانی نمایند.

2- اطلاعات مربوط به درآمد ناشی از کسب و کار اشخاص حقیقی در سکو (پلتفرمهای داخلی در سالهای ۱۴۰۱ و قبل از آن را به تفکیک هر سال ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این آیین نامه و میزان درآمد سال ۱۴۰۲ را حداکثر تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۳ در قالبی که توسط سازمان اعلام میشود به سازمان ارسال نمایند.

ماده ۵- مشوق‌های مالیاتی موضوع این آیین‌نامه صرفاً به درآمد آن دسته از اشخاص حقیقی تعلق می‌گیرد که تا پایان سال ۱۴۰۱، فاقد پرونده مالیاتی برای کسب‌وکار فعال در سکوی داخلی باشند و درآمد آنها ناشی از کسب‌وکار در سکو (پلتفرم) های داخلی دارای شرایط ماده (۲) این آیین‌نامه و مورد تأیید وزارت باشد.

بمنظور مشاهده اصل تصویب نامه هیئت وزیران ماده 3 تا 5 بر روی لینک پی دی اف زیر کلیک کنید :

20240128-030430-649418_PDF_771751

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات

ویدیوهای مرتبط

محاسبه‌گر سود

بیت کوین

هش‌ریت (TH)

درآمد برای 1 روز با در نظر گرفتن هزینه استخر
BTC = USD
ساعت
روز
هفته
ماه

بزودی …