Skip to content
اسیک ماینر دستگاهی برای استخراج ارز های دیجیتال

اسیک ماینر دستگاهی برای استخراج ارز های دیجیتال

اسیک یک بورد الکترونیکی مدار یکپارچه است که برای یک هدف خاص طراحی شده است. ماینر اسیک یک دستگاه کامپیوتری است که از اسیک ها به منظور “استخراج” ارز دیجیتال استفاده می‌کند. به طور کلی، هر ماینر اسیک برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص طراحی شده است. بنابراین، یک ماینر اسیک بیت‌کوین تنها می‌تواند بیت‌کوین استخراج کند. یک راه برای تصور ماینرهای بیت‌کوین اسیک به عنوان کامپیوترهای استخراج بیت‌کوین ویژه بهینه‌سازی شده برای حل الگوریتم است.

توسعه و تولید اسیک ها به عنوان دستگاه‌های استخراج بیت کوین هزینه‌بر و پیچیده است. با این حال، به دلیل اینکه اسیکs به ویژه برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده ساخته شده‌اند، کار را سریع‌تر انجام می‌دهند نسبت به کامپیوترهای کم قدرت‌تر. به عبارت دیگر، تراشه‌های اسیک برای استخراج ارزهای دیجیتال به طور مداوم کارآمدتر شده‌اند و نسل جدیدتر با سرعت 158 تراهش در ثانیه عمل می‌کنند اما تنها از 34.5 ژول برای هر تراهش استفاده می‌کنند.

نکات کلیدی:

  • ماینر اسیک یک دستگاه کامپیوتری است که از هش‌بورد ها برای هدف تنها استخراج رمزارز استفاده می‌کند.
  • اسیک به طور کلی بهینه‌سازی شده است تا تنها یک عمل یا مجموعه عملکرد مرتبط را محاسبه کند.
  • ماینرهای بیت‌کوین نقدینگی و تأیید تراکنش‌های قبلی بیت‌کوین را بررسی کرده و بلوک‌های جدیدی ایجاد می‌کنند تا داده‌ها را به زنجیره بلوک اضافه کنند.

درک ماینرهای اسیک

در ابتدا، سازنده (های) بیت‌کوین قصد داشتند بیت‌کوین را بر روی واحدهای پردازش مرکزی (CPUs) لپ‌تاپ‌ها یا کامپیوترهای رایج مورد استفاده استخراج کنند. با این حال، ماینرهای اسیک به دلیل مصرف کمتر برق و ظرفیت محاسباتی بیشترشان، هم CPUها و GPUها را پشت سر گذاشتند. پس از جلب توجه در میانه سال 2013، زمانی که دستگاه‌های ماینینگ سخت‌افزار دیگر در استخراج خود با مشکلات روبه‌رو شدند، ماینرهای اسیک افزایش یافتند و جایگاه خود را حفظ کردند.

بر خلاف باور عموم، استخراج یک محاسبه ریاضی پیچیده نیست. این فرآیند تغییر کمی از اعداد را در یک هش است که کمتر از هش هدف (هش اصلی) است پیدا کند.

یک هش یک عدد هگزادسیمال بلند استفاده شده برای شناسایی بلوک‌ها در یک زنجیره بلوک است، به عنوان هش هدر بلوک یا هش بلوک نامیده می‌شود. برای استخراج یک بلوک، ماینرها شروع به افزودن ارزش‌ها به یک هش می‌کنند تا هش‌های جدیدی تولید کنند تا زمانی که یک عدد کمتر از دشواری هدف (هش اصلی) به دست آید.

این فرایند به نام هشینگ است. هر چه تعداد هش‌های قابل انجام در یک دوره تعیین شده بیشتر باشد، احتمالاً یک ماینر بیشتر احتمال دارد بیت‌کوین به دست آورد. ماینرهای اسیک بهینه‌سازی شده‌اند تا عملکردهای هش را به طور کارآمد و سریع محاسبه کنند.

اگرچه استخراج ارزهای دیجیتال ممکن است یک فعالیت گران‌قیمت با کاهش سوددهی باشد، اما بسیاری از افراد به آن جذب می‌شوند. با وجود عدم اطمینان درباره بازگشت سرمایه، افرادی که به عنوان ماینرهای ارزهای دیجیتال مدنظر هستند، مشتاقانه هزینه‌های زیادی را برای خرید اسیکهای گران‌قیمت تحمل می‌کنند و هزینه‌های مداوم قابل توجهی را برای برق را به اراده‌ای برای کسب ارز دیجیتال در مقابل آنها پرداخت می‌کنند.

درک ماینرهای اسیک

توسعه ماینر اسیک

استخراج ارز دیجیتال توسط یک زنجیره بلوک با استفاده از مدل اثبات کار (PoW) مانند بیت‌کوین برای انجام عملیات‌اش اجباری است. فرآیند ماینینگ شامل حل هش یک بلوک با تولید تصادفی اعداد تا رسیدن به یک عدد کمتر از عدد دشواری هدف است. اولین ماینری که به حل مسئله می‌رسد، بلوک را بسته می‌کند. هر برنده در رقابت ماینینگ بیت‌کوین، جایزه (مقدار خاصی از بیت‌کوین) به همراه هزینه‌های تراکنش برای تراکنش‌های آن بلوک دریافت می‌کند.

در سال‌های اولیه بیت‌کوین، هر کامپیوتری با قدرت پردازش کافی می‌توانست بیت‌کوین استخراج کند. با این حال، آن روزها رفته رفته گذشته‌اند؛ شهرت بیت‌کوین و پذیرش رو به افزایش آن، جمعیت زیادی از ماینرهای ارزهای دیجیتال را جذب کرده‌است.

همزمان با این امر، استخراج ارزهای دیجیتال به دلیل ورود و خروج ماینرها، به طور هنرمندانه‌ای دشوارتر شده‌است. گذار زمان باعث افزایش مداوم تعداد ماینرها شده‌است، که باعث افزایش دشواری شده‌است. این تحولات منجر به یک رقابت برای به دست آوردن بیشترین “قدرت هشینگ” شده‌اند، اصطلاحی که تعداد هش‌هایی را در هر ثانیه که یک ماینر می‌تواند تولید کند (یا ترکیب هش‌های هر ثانیه یک تجهیز ماینینگ یا استخر ماینینگ وابسته به شبکه) توصیف می‌کند. ماینرهای اسیک نتیجه این تلاش برای بیشترین قدرت هشینگ هستند؛ اسیکهای مدرن بیت‌کوین می‌توانند با سرعت بیشتر از 150 تراهش در ثانیه اقدام به هش کنند.

دستگاه‌های اسیک توسط شرکت بیت مین مستقر محبوب شدند که از طریق محصولات اسیک خود با برند Antminer، فعالیت‌های ماینینگ بیت‌کوین را به دست گرفته‌اند.

پیشنهاد مطالعه: بررسی روش های مختلف استخراج ارز دیجیتال.

مزایای ماینر اسیک

اگرچه تجهیزات ماینینگ GPU و CPU بر اجزایی متکی است که بیش از یک عملکرد دارند، ماینرهای اسیک فقط برای هدف استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند. این یک هدف باعث می‌شود که یک ماینر اسیک نسبت به یک ماینر GPU مقایسه‌پذیر قدرتمندتر و بهره‌ورتر انرژی باشد.

از آنجا که هر رمزارز الگوریتم هش رمزنگاری خود را دارد، ماینر اسیک برای استخراج با استفاده از آن الگوریتم خاص طراحی شده‌است. به عنوان مثال، ماینرهای اسیک بیت‌کوین برای هش الگوریتم SHA-256 طراحی شده‌اند، در حالی که لایت کوین از الگوریتم scrypt (به نام اسکریپت) استفاده می‌کند.

با این حال این موضوع بدین معنا است که یک ماینر اسیک به طور تئوری می‌تواند هر ارز دیگری را که بر اساس همان الگوریتم استخراج شده باشد، استخراج کند، اما بیشتر افرادی که در سخت‌افزار اسیک برای استخراج بیت‌کوین یا لایت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند، به استخراج آن ارز خاص سرمایه گذاری می‌کنند.

بسیاری از ماینرها به یک عملیات استخراج مشترک می‌پیوندند تا احتمال کسب بیت‌کوین بیشتری داشته باشند. استخرهای ماینینگ به طور معمول به ماینرها بر اساس نرخ هشریت و کاری که ارائه داده‌اند، سهمی از پاداش را پرداخت می‌کنند.

مزایای ماینر اسیک

ملاحظات درباره ماینرهای اسیک

قبل از سرمایه‌گذاری در یک دستگاه اسیک، برخی از عواملی که باید مدنظر قرار گیرند، عبارتند از:

چه ارزهایی می‌توانند استخراج شوند؟

لیست ارزهایی که می‌توان با اسیک استخراج کرد، کمتر از لیست ارزهایی است که می‌توان با تجهیز GPU استخراج کرد. ارزهایی که می‌توان با اسیک استخراج کرد، شامل بیت‌کوین، لایتکوین، بیت‌کوین کش، و چند ارز دیگر هستند.

مکان تجهیز:

در حالی که تجهیزات ماینینگی GPU می‌توانند در خانه قرار گیرند، ماینرهای اسیک صدای بیشتری دارند و حرارت بیشتری تولید می‌کنند. این به این معناست که خانه مناسبی برای ماینر اسیک نیست و مکان‌های جایگزینی مانند زیرزمین یا گاراژ با نیاز به سیستم خنک‌کنندگی باید در نظر گرفته شوند.

مصرف برق:

نسل جدیدترین دستگاه‌های استخراج اسیک نسبت به تجهیزات GPU بهترین بازدهی انرژی را دارند اما با این حال مصرف برق فراوان دارند. یک ماینر اسیک در خانه ممکن است نیازمند بهبود سیستم سیم‌کشی برق باشد تا بتواند بار برق افزایش یافته را تحمل کند.

انتخاب استخر ماینینگ بیت‌کوین:

استخرهای ماینینگ به ماینرها امکان می‌دهند تا قدرت تجهیزات خود را برای استخراج بیت‌کوین ترکیب کرده و سهمی از پاداش برای بلوک‌های موفقاً استخراج شده را به اشتراک بگذارند. عواملی که در انتخاب یک استخر شامل شهرت، اندازه و قوانین پرداخت هستند.

بازگشت سرمایه:

آیا بازگشت سرمایه به اندازه کافی بالاست تا هزینه اولیه یک ماینر اسیک و هزینه‌های مداوم عملیاتی را توجیه کند؟
ماینینگ بیت کوین چیستماینینگ بیت‌کوین چیست؟

ماینینگ بیت‌کوین فرآیند حل کردن یک عدد رمزنگاری شده دو رقمی در هش یک بلوک است که به نام نانس نیز معروف است. ماینر ارزش‌ها (نانس) را به هش بلوک اضافه می‌کند تا یک عدد کمتر از هدف دشواری تولید کند. هنگامی که حل شد، هش حل شده و بلوک تأیید می‌شود. تاثیرگذار جایزه‌بیننده پاداش دریافت می‌کند.

تفاوت بین ماینینگ با اسیک و ماینینگ با GPU چیست؟

دستگاه‌های اسیک برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص مانند بیت‌کوین یا لایتکوین توسعه یافته‌اند. ماینینگ با استفاده از واحد پردازش گرافیکی (GPU) مانند آن‌هایی که توسط NVIDIA یا AMD عرضه می‌شوند، ماینینگ با GPU نامیده می‌شود. GPUها به مراتب ارزان‌تر از تجهیزات مورد نیاز برای ماینینگ با اسیک هستند. با این حال، برای ماینینگ ارزهای دیجیتال، کم‌تر کارآمد و کندتر هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات

ویدیوهای مرتبط

محاسبه‌گر سود

بیت کوین

هش‌ریت (TH)

درآمد برای 1 روز با در نظر گرفتن هزینه استخر
BTC = USD
ساعت
روز
هفته
ماه

بزودی …