Skip to content
هولد (Hold) یا هودل (HODL) کردن ارز دیجیتال چیست؟

هولد (Hold) یا هودل (HODL) کردن ارز دیجیتال چیست؟

هولد کردن در بیت‌کوین یک روش سرمایه‌گذاری است که در آن افراد بیت‌کوین‌های خود را به مدت طولانی نگه می‌دارند به جای اینکه آن‌ها را به سرعت فروخته و سود کوتاه‌مدت کسب کنند. این اصطلاح از کلمه “Hold” به معنای نگه‌داشتن به مدت طولانی گرفته شده است.

استراتژی هولد کردن بیت‌کوین معمولاً بر افزایش ارزش طولانی مدت آن تاکید دارد و افرادی که به این رویکرد پایبند هستند، اغلب به طور فعال در بازارهای مالی شرکت نمی‌کنند. این رویکرد به تصمیم گیری بر اساس تغییرات طولانی مدت در ارزش بیت‌کوین و باور در قابلیت آینده‌ای برتر بیت‌کوین اشاره دارد.

پیشنهاد مطالعه: استخر استخراج ( استخر ماینینگ) چیست؟ آن چه باید در مورد استخر استخراج بدانید؟

معنای HODL چیست؟

واژه HODL یک اصطلاح است که از یک اشتباه در عبارت HOLD در زمینه خرید و نگه‌داشتن بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال HOLD  برگرفته شده است. این اصطلاح نیز در میان سرمایه‌گذاران رمزارز به معنای “نگهداری از دارایی تا آخر عمر” شناخته می‌شود.

این اصطلاح از یک پست آنلاین انجمن مشهور Bitcointalk در سال 2013 نشأت گرفته است که به صورت اشتباهی رخ داد. در آن زمان، قیمت بیت‌کوین نسبت به سال 2013 ناپایدار بود و در ابتدای دسامبر 2013 به بیش از 950 دلار افزایش یافته بود، که از 130 دلار در آوریل همان سال شروع شده بود.

شخص منتشرکننده آن مطلب قصد داشت افراد را تشویق کند که دارایی خود را نفروشند و به اشتباه Hodling را تایپ کرد.
معنای HODL چیست؟

نکات کلیدی درباره مفهوم هولد کردن:

واژه HODL یک اصطلاح زبانی مرتبط با رمزارزهاست که به معنای خرید و نگه‌داشتن برای مدت نامحدود است. این واژه به معنای عدم فروش در هنگام افت یا ناپایدار شدن بازارها است. گاهی اوقات به معنای “نگه‌داشتن تا آخر عمر” نیز استفاده می‌شود.

امروزه، این اصطلاح یکی از اصول اساسی بسیاری از طرفداران بیت‌کوین و رمزارزهاست.

معنای HODLING چیست؟

در ساعت 10:03 صبح به وقت هماهنگ جهانی در تاریخ 18 دسامبر، کاربر انجمن آنلاین Bitcointalk با نام کاربری GameKyuubi  یک پست سرشار از غلط املایی در آن انجمن منتشر کرد و خلاصه کرد که بهترین راهِ پولدار شدن فقط نگه‌داشتن دارایی است. همین پست او دارای غلط املایی مشهور بود که به جای HOLD از HODL استفاده کرده بود.

در یک ساعت، واژه “HODL” به یک میم تبدیل شد. میم‌ها در ابتدا به صحنه‌های مبارزه فیلم‌های 300 و Braveheart اشاره داشتند، اما اکنون میم‌های بی‌شماری با این اصطلاح در اینترنت وجود دارند. بسیاری از میم‌های HODL اکنون به شخصیت Hodor در سریال Game of Thrones اشاره دارند.

قیمت بیت‌کوین و سایر رمزارزها به طور مشهود ناپایدارند، اما حامل‌های HODL حتی از نوسانات قیمت بزرگ هم صرف‌نظر می‌کنند زیرا به سادگی HODL می‌کنند.

رویکرد HODLING به عنوان یک استراتژی و فلسفه راهنمایی

واژه HODL به عنوان یک مخفف برای “نگه‌داشتن تا آخر عمر”، تبدیل به یک مفهوم بین علاقمندان به رمزارزها شده است که یک رویکرد بلندمدت به سرمایه‌گذاری در رمزارزها را نشان می‌دهد. این رویکرد هماهنگ با منطق GameKyuubi در پست اصلی است که تاجران مبتدی احتمالاً در تلاش‌های خود برای زمان‌بندی بازار با شکست مواجه می‌شوند و باید به سادگی سکه‌های خود را نگه‌دارند.

زمانی که HODL کنیم

بر اساس این اصول، بهترین زمان برای HODL همیشه و همیشه الان و تا ابد است. یک معتقد واقعی همیشه به توکن‌های خود ایمان می‌آورد، حتی اگر بازارها وارد یک نزول شوند یا بسیار ناپایدار شوند. رویکرد HODLING به باور ایدئولوژیک درباره چشم‌اندازهای بلندمدت فناوری بلاکچین، رمزارزها و اجتماعاتی که اطراف آنها شکل گرفته‌اند، تبدیل می‌شود.
رویکرد HODLING به عنوان یک استراتژی و فلسفه راهنمایی

سایر اصطلاحات رمزارزی

جامعه رمزارزها علاوه بر HODLing از چندین مخفف و اصطلاح (اکثراً همراه با شکلک‌های مرتبط) استفاده کرده است. بسیاری از این اصطلاحات همچنین با اصطلاحات استفاده شده در جوامع مم‌استاک و انجمن‌های مرتبط هستند. برخی از این اصطلاحات عبارتند از:

FUD (ترس، عدم اطمینان، شک) اطلاعات نادرست، عناوین منفی و پیش‌بینی‌های وحشتناک درباره رمزارزها که باید توسط اعضای واقعی نادیده گرفته شوند.

FOMO (ترس از از دست دادن) افرادی که به تجارت‌های دسته جمعی پیوسته یا به حباب‌ها می‌پردازند تا از اینکه چیز بزرگ بعدی را از دست داده‌اند، پشیمان نشوند.

دست‌های الماس 💎🤲نمایش استواری بسیار در HODLing، حتی هنگامی که بازارها فروپاشی می‌کنند.

نگه‌داشتن خط نعره‌ای برای تشویق دیگران به ایستادگی با دست‌های الماس در مقابل نوسانات بازار.

دست‌های کاغذی 🧻🤲: این اصطلاح برای افرادی استفاده می‌شود که نتوانسته‌اند دست‌های الماس خود را حفظ کنند. این افراد به عنوان افراد ضعیف بدون اعتقادی که خیلی زود رمزارز خود را می‌فروشند، معتبر می‌شوند.

سفر به ماه 🚀🌙: ایده‌ای که یک سهم به شدت به فضا می‌رود، همچنان که به ماه می‌رود.

میم‌ها 🦍: اعضای جامعه آنلاین مثل اعضای جوامع مجازی. برخی این را به میم مرتبط با فیلم برخاستن سیاره میم‌ها نسبت داده‌اند، اما دیگران از این نام برای یکپارچه‌شدن “میم‌های احمق” برای مقابله با الیت وال‌استریت یاد کرده‌اند.

BTFD (خرید گناه): خرید گناه به معنای ایجاد موقعیت بلند مدت برای یک سهم پس از کاهش قیمت آن در مدت نزدیک و قرار گرفتن در معرض هر بار افت قیمت می‌باشد.

YOLO (تنها یک بار زندگی می‌کنید): به عنوان مثال، چرا نباید در یک توکن رمزارز یا NFT سرمایه‌گذاری کنید؟

آیا می توانید سهام HODL را داشته باشید؟

هرچند HODLing به طور عمده با سرمایه‌گذاران رمزارز ارتباط داده شده است، اما استراتژی سرمایه‌گذاری خرید و نگه‌داشتن که آن را نمایانگر می‌کند، به سرمایه‌گذاری در رمزارز محدود نیست.

بسیاری از سرمایه‌گذاران سهام سهام خود را برای مدت‌های طولانی “HODL” می‌کنند، با این حال قیمت سهام تقریباً همیشه کم‌تر پرتکلف از قیمت دارایی‌های رمزارز است. سرمایه‌گذاران در سهام که خرید و نگه‌داشتن می‌کنند می‌توانند از ارتقاء قیمت درازمدت بهره‌مند شوند در حالی که با نوسانات قیمتی کم‌تری نسبت به رمزارزها مواجه می‌شوند.
آیا می توانید سهام HODL را داشته باشید؟

سکه  HODL

عبارت HODL ممکن است به یک توکن دیفای در اسمارت چین بایننس اشاره داشته باشد. سکه HODL با عبارت (SHODL) در ماه مه 2021 راه‌اندازی شد. همانند خود اصطلاح، سکهHODL  کاربران را تشویق به نگه‌داشتن توکن‌های خود برای جوایز توکن اسمارت چین بایننس به نام BNB کرده است که هر سه روز یکبار توزیع می‌شود. این جوایز از مالیات‌هایی که از معاملات کاربران (مانند فروش، خرید یا انتقال توکن) جمع‌آوری می‌شود تولید می‌شود. مقدار مالیات به توکن‌های BNB تبدیل شده و درصدی از سود به کاربران از استخر مایع کل توزیع می‌شود.

چه فرقی بین HODL و استراتژی خرید و نگه‌داشت وجود دارد؟

بین HODL کردن یک رمزارز و استراتژی خرید و نگه‌داشت هیچ تفاوتی وجود ندارد. شما می‌توانید یک سهم را در طی نوساناتش نگه‌دارید زیرا به موفقیت آینده شرکت اعتقاد دارید. به همین ترتیب، می‌توانید یک رمزارز را به مدت نامحدود نگه‌دارید، در طول تغییرات قیمت متعدد، زیرا باور دارید که این سکه در آینده به خوبی عمل خواهد کرد.

نتیجه‌گیری

واژه HODL مخفف عبارت “Hold On for Dear Life” است. این اصطلاح در اکوسیستم رمزارزی برای اشاره به استراتژی نگه‌داشتن به دارایی‌های بیت‌کوین در طول نوسانات و نوسانات قیمت مختلف استفاده می‌شود. این مخفف یک اشتباه در نویسه “holding” توسط یک کاربر در یک انجمن آنلاین است.

معمولاً توسط حاملان بیت‌کوین بیشتر استفاده می‌شود و استراتژی HODLing شباهت زیادی به استراتژی معمولی سرمایه‌گذاری خرید و نگه‌داشت دارد. همچنین ممکن است به توکن HODL در زنجیره هوشمند بایننس اشاره کند. کاربران می‌توانند با وارد کردن توکن‌های خود در یک استخر مایع، پاداش‌هایی در قالب سکه BNB  دریافت کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات

ویدیوهای مرتبط

محاسبه‌گر سود

بیت کوین

هش‌ریت (TH)

درآمد برای 1 روز با در نظر گرفتن هزینه استخر
BTC = USD
ساعت
روز
هفته
ماه

بزودی …