Skip to content
بررسی فرایند هاستینگ ماینر یا نگهداری از ماینر

بررسی فرایند هاستینگ ماینر یا نگهداری از ماینر

هاستینگ ماینر یا همان نگهداری از ماینر، فرآیندی است که در آن یک شخص ثالث ریگ‌های ماینینگ را به نمایندگی از یک مشتری میزبانی می‌کند. در اغلب موارد، مشتری ریگ‌های ماینینگ را مستقیماً از شرکت هاستینگ خریداری می‌کند. ریگ ماینینگ کاملاً متعلق به مشتری است، نه شرکت هاستینگ، و مشتری هزینه ماهانه به ارائه‌دهنده خدمات پرداخت می‌کند که توسط مصرف برق ریگ ماینینگ تعیین می‌شود. به طور کلی، در این هزینه یکپارچه، علاوه بر برق و فضای رک، تمام خدمات جانبی برای اطمینان از اجرای صحیح عملیات از جمله امنیت، خدمات مشتری و نظارت نیز وارد شده است.

برخی از شرکت‌های هاستینگ ماینر در قرارداد یک زمان انتظار مشخص، معمولاً حدود 95% را مشخص می‌کنند. این خدمت به مشتریان برای جلوگیری از وقفه‌های غیرمنتظره در خدمات ارائه شده است، زیرا زمانی که یک دستگاه بیکار است، زمانی است که بیتکوین درآمدزا نیست. شرکت‌های هاستینگ معتبر همچنین کمک می‌کنند تا تعمیرات دستگاه هماهنگ شود، و بیشتر آن‌ها تکنسین‌های حاضر در محل دارند تا دستگاه به سرعت به ماینینگ بازگردانده شود.

شرایط هاستینگ معمولاً برای یک مدت زمان مشخص ثابت می‌شوند. از آنجا که ریگ ماینینگ متعلق به مشتری است، مشتری می‌تواند درخواست تحویل فیزیکی دستگاه را ارائه دهد اگر بخواهد، اما اگر تحویل قبل از پایان مدت قرارداد صورت گیرد ممکن است جریمه متحمل شود.

مزایای هاستینگ

هاستینگ ماینر به دلایل مختلفی جذابیت برای ماینرهای آینده دارد، به عنوان مثال به دلیل دسترسی آسان، راحتی و اطمینان. به علاوه، مدل‌های هاستینگ اغلب اقتصادی‌تر برای مشتریان ارائه می‌دهند. زیرا ارائه‌دهنده هاستینگ ریگ‌های ماینر را به صورت عمده تهیه کرده و با سایت‌های کولوکیشن سطح کسب و کار همکاری می‌کند، او می‌تواند مزایای اقتصادی از اقتصاد مقیاس را به مشتریان خود انتقال دهد. سایت‌های کولوکیشن دسترسی به نرخ برق قابل توجه پایین‌تر از هزینه برق در مناطق مسکونی دارند. به عنوان نتیجه، ماینرهای هاستینگ قادرند در محیطی با قیمت پایین بیتکوین و دشواری شبکه بالا به صورت سودآورتری ماین کنند نسبت به ماینرهای خانگی.

همانطور که در هر خدمتی می‌بینیم، انگیزه‌ها سلامت رابطه مشتری/تامین‌کننده را تعیین می‌کند. انگیزه مثبت برای مشتریان هاستینگ این است که انگیزه‌ها برای یک شریک هاستینگ هماهنگ باشند تا به مشتریانشان تجربه بهتری ارائه دهد. هر چه بهتر ارائه‌دهنده هاستینگ ماینر بتواند ریگ‌های مشتری را حفظ کند، این به معنای دریافت اطلاعات بیشتری از هزینه‌های هاستینگ توسط ارائه‌دهنده است.

پیشنهاد مطالعه: استخر استخراج ( استخر ماینینگ) چیست؟ آن چه باید در مورد استخر استخراج بدانید؟

 بررسی مزایای هاستینگ در استخراج ارز دیجیتال

1- ماینینگ قابل دسترس

با توجه به وابستگی ماینینگ به دسترسی به نرخ برق پایین، بیشتر ماینرهای آینده توسط موقعیت فیزیکی‌شان محدود می‌شوند. نه تنها ماینینگ برای بسیاری از افراد بر اساس موقعیت سودآور نیست، بلکه اغلب به دلیل محدودیت‌های فضا، گرما و صدا به طور کامل غیرممکن است. در مواردی که ماینینگ توسط موقعیت محدود شده است، ماینینگ هاستینگ تنها گزینه عملی می‌شود.

2- استخراج با سرمایه‌گذاری زمان کم

در نظر بسیاری از مشتریان هاستینگ ماینر ، بزرگترین مزیت ماینینگ از طریق یک شریک هاستینگ را به راحتی تشکیل می‌دهد. ماینینگ بیت‌کوین یک فضای اولیه است که برخی از هزینه‌ها و اعتبارات همیشه فعال نیستند و برخوردهای آن‌ها به تخصص در زمینه موضوع نیاز دارد. هزینه‌های اصلی ماینینگ شامل دستگاه‌ها، برق برای انرژی دادن به دستگاه‌ها و یک مکان برای نگهداری دستگاه‌ها است. با این حال، هر ماینر به سرعت درک می‌کند که هزینه‌هایی که در نگاه اول به نظر اختیاری می‌آیند، اغلب نیازهای ضروری می‌شوند.

مگر اینکه یک سیستم خنک کننده طبیعی وجود داشته باشد، یک مکانیزم برای اطمینان از اینکه ریگ‌های  اضافی حرارت ایجاد نمی‌کنند، ضروری است. این دستگاه‌ها نه تنها حجم زیادی از حرارت را آزاد می‌کنند، بلکه همچنین صداهایی با سطحی نامناسب برای مناطق مسکونی تولید می‌کنند. با توجه به تمام این ملاحظات اضافی، راحتی که ارائه یک خدمات تکمیلی برای هر جزئیات فرآیند ماینینگ دارد، هاستینگ گزینه ترجیحی برای بسیاری از ماینرهای آینده می‌شود.

3- سرمایه‌گذاری در استخراج بیت‌کوین

همراه با افزایش راحتی، استخراج میزبان نیز برای آرامش فراگیری که به کاربران ارائه می‌دهد، جذاب است. با اعتماد به یک شریک میزبان معتبر، مشتریان می‌توانند با اطمینان بدانند که دستگاه‌هایشان به طور ایمن و بدون نیاز به هیچ ورودی از سوی خود در حال استخراج هستند. این امکان را به کاربران می‌دهد تا تنها بر روی درآمدی که دریافت می‌کنند تمرکز کنند، بدون اینکه به کار دشواری‌هایی که برای حفظ آن درآمد صورت می‌گیرد، فکر کنند. این کار استخراج بیت کوین را از یک فعالیت به یک سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

در بعضی موارد، داشتن یک دستگاه استخراج میزبان مشابه داشتن یک ملک است. سرمایه‌گذاران دارای دارایی فیزیکی هستند، در این حالت یک ساختمان، و آن را در دست مدیر املاک می‌گذارند تا عملیات روزانه آن را اداره کند در حالی که سرمایه‌گذاران چک‌های اجاره‌شان را هر ماه دریافت می‌کنند. این را به استخراج باز گردانده و از طریق یک اپلیکیشن یا وب‌سایت، ارائه‌دهندگان هاستینگ اغلب یک پنجره به تجربه استخراج نشان می‌دهند تا مشتریان بتوانند عملکرد خود را نظارت کرده و ببینند چگونه دستگاه‌هایشان در حال هش می‌شوند.

سرمایه‌گذاری در استخراج بیت‌کوین

مشکلات استخراج میزبان

در جامعه بیت‌کوین، حفظ خود به عنوان یک اصل مهم با اظهارات مشهور “کلیدهای شما نیست، سکه‌های شما نیست” به عنوان مثال قابل مشاهده است. برای برخی افراد، این احساس به استخراج نیز می‌رسد و به عنوان یک دلیل علیه هر گونه استخراج موقت استفاده می‌شود. در نهایت، زمانی که هاستینگ ماینر انجام می‌شود، کاربر اعتماد خود و قابلیت اعتبار دستگاه‌هایش را به دست یک شخص دیگر قرار می‌دهد. در صورتی که یک ارائه‌دهنده واکنش نشان دهد یا به نفع بهترین منافع مشتری خدمت نکند، وابستگی به ارائه‌دهنده هاستینگ یک نقطه ضعف واضح می‌شود. در اینجا، ضرورت همکاری با یک ارائه‌دهنده با اعتبار به وضوح ظاهر می‌شود.

برای برخی از افراد، انگیزه اصلی پشت تمایل به استخراج بیت‌کوین اغلب توانایی دریافت بیت‌کوین‌های تازه از طریق رویه‌های غیرشناخته مشتری (KYC) است؛ اما این موضوع در مورد استخراج میزبان معتبر نیست و برخی افرادی که حریم خصوصی را بر همه چیز دیگر قرار می‌دهند، را از ادامه استفاده منصرف می‌کند. بیشتر ارائه‌دهندگان هاستینگ در هنگام ورود به سیستم KYC را مورد نیاز قرار می‌دهند؛ بنابراین بیت‌کوین استخراج شده مطابق با استانداردهای KYC خواهد بود.

هرچند مشتریان قادر به دریافت فیزیکی دستگاه‌های خود هستند، این گاهی گزینه‌ای ناخواسته است. دریافت دستگاه‌ها نیازمند پوشش هزینه‌های حمل و نقل و هر گونه جریمه‌ای است که ممکن است به علت پایان زودهنگام یک دوره هاستینگ بروز کند. اما بیشتر از همه، این یک فرآیند طولانی است که بدون شک منجر به متوقف شدن قابل توجه دستگاه می‌شود. بنابراین، این نه تنها هزینه حمل و نقل است، بلکه هزینه بیت‌کوین‌های از دست رفته نیز آن را به یک مزاحمت گران‌قیمت تبدیل می‌کند. مزاحمت حاصل از تحویل دستگاه‌ها نشان می‌دهد که انتخاب یک شریک با سابقه‌ی ثابت ضروری است تا به حداقل رساندن دلیلی برای خروج از دستگاه‌ها تضمین شود.

یک تهدیدی که از سوی استخراج میزبان به وجود می‌آید، و یک منبع انتقاد از برخی اعضای جامعه بیت‌کوین، این است که مدل‌های هاستینگ تمایل به تمرکز استخراج کنندگان دارند. ترس در این است که اگر استخراج میزبان در محبوبیت افزایش یابد، نرخ هش به دست چند دست و مکان تمرکز خواهد یافت. بنابراین، این ممکن است منجر به ترکیب کمتری از توان استخراج و به تبع آن به آسیب‌پذیری بیشتر بیت‌کوین نسبت به یک کنترل سختگیرانه، کارگزار،

یا حوادث طبیعی شود. با این حال، استخراج میزبان در حال حاضر در وضعیت فعلی نه یک راننده مهم از مرکزیت استخراج کنندگان نیست و هنوز دیده نشده که آیا در آینده چنین خواهد بود یا خیر

 

استخراج ابری یک جایگزین دیگر است که مانند استخراج هاستینگ، برای دسترسی آسان‌تر به استخراج وجود دارد. اگرچه استخراج ابری و استخراج هاستینگ در هدف خود شباهت‌هایی دارند، اما تعدادی تفاوت چشمگیر وجود دارد. بزرگ‌ترین تفاوت فوری این است که در استخراج ابری، کاربر هیچ سخت‌افزار استخراجی ندارد. به جای آن، کاربران مستقیماً نرخ هش را از یک عملیات استخراج خریداری می‌کنند.

اگرچه خرید از راه دور نرخ هش می‌تواند هزینه‌های ورودی را به شدت کاهش دهد، این نوع استخراج با ریسک‌های اضافی همراه است. کاربران هیچ چیز به جز یک توافق برای دریافت سهمی از سود استخراج نسبت به نرخ هشی که اجاره می‌دهند، ندارند. تاریخچه استخراج ابری به دلیل عدم مالکیت محسوس، متاسفانه به گسترش کلاهبرداری‌ها در این حوزه اجازه داده است.

اگرچه به همان اندازه که قبلاً بوده، استخراج خانگی بیت‌کوین هنوز هم دارای یک گروه علاقه‌مند است. با استخراج خانگی، تهیه ماشین‌ها، ساختار زیرساخت‌های تسهیلات، و انجام نگهداری کاملاً بر عهده کاربر است. به عنوان یک پیش‌نیاز ضروری برای استخراج خانگی، تخصص کاربر لازم است، اما حتی یک استخراج‌گر حرفه‌ای هم با چندین چالش روبه‌رو می‌شود. نرخ برق خرده‌فروشی به طور قابل توجهی بیشتر از نرخ‌های موجود در سایت‌های هم‌مکانی است، بنابراین مگر اینکه یک استخراج‌گر خانگی منبع انرژی آزاد یا فراوان داشته باشد، مارجین‌های قبلاً نازک می‌توانند به سرعت در بازار خرسی فشرده شوند.

همه این‌ها برای ادعا کردن این نیست که استخراج خانگی بدون هیچ مزیتی نیست. اولاً، امکان خرید ماشین‌های دسته دوم با قیمتی کمتر از خدمات هاستینگ وجود دارد. همچنین، استخراج خانگی امکان تهیه بیت‌کوین‌های بدون KYC را فراهم می‌کند؛ همانطور که قبلاً ذکر شد، یک ویژگی دلخواه برای استخراج‌گران حریص به حریم خصوصی است.

اگر به درستی انجام شود، یک استخراج‌گر خانگی بیشترین کنترل را بر مارجین‌های خود دارد. با این حال، تعدادی از استخراج‌گران خانگی بیشتر از حریصی و تمایل به حمایت از شبکه تحت شبکه به منظور حداکثر سود مشغول به کار هستند.

مشکلات استخراج میزبان

انتخاب شریک هاستینگ

بیش از هر چیزی، انتخاب یک شریک هاستینگ به اعتماد برمی‌گردد. در حالی که خدمات استخراج هاستینگ در ابتدا ممکن است مشابه به نظر بیایند، کیفیت شریک و اقتصادی بر بازده و تجربه استخراج تأثیر گذار خواهد بود. در نهایت، این موضوع باعث می‌شود که قیمت و اعتبار به عنوان تفاوت‌گذارهای کلیدی میان ارائه‌دهندگان باقی بماند. برای تعدادی از استخراج‌گران آینده، سخت‌افزارها و گزینه‌های هاستینگ با قیمت پایین جذاب‌تر هستند. تخفیف‌های کمی بر روی سخت‌افزار یا برق، با این حال، در صورتی که این دستگاه‌ها نتوانند آنلاین بمانند، کم اهمیت خواهند بود.

یک شریک هاستینگ ماینر باید مورد اعتماد برای حفاظت از سخت‌افزارهای ارزشمند و پاسخ سریع به هرگونه مشکلات تسهیلات باشد که باعث از دست رفتن زمان کارکرد ماشین‌ها می‌شود. و شاید مهم‌ترین امر، یک شریک هاستینگ باید به اعتماد اینکه ماشین‌های شما ماشین‌های شما می‌مانند، در زمانهای ناپایدار بازار تضمین شده باشد. به عنوان یک محصول مبتنی بر آرامش خاطر، اعتبار زمان تعیین کردن یک شریک هاستینگ به عنوان امری حیاتی اهمیت دارد.

ریور با افتخار یک محصول استخراج هاستینگ به مشتریان مستقر در ایالات متحده ارائه می‌دهد. استخراج‌گران می‌توانند به طور مستقیم از طریق اپلیکیشن ما ماشین‌ها را خریداری کنند و آن‌ها را با یکی از شرکای هم‌مکانی مستقر در ایالات متحده هاستینگ کنند. درآمد استخراج به صورت روزانه به طور مستقیم در حساب شما واریز می‌شود و عملکرد می‌تواند با همان ابزارهای جامع موجود برای مشتریان معامله‌گری ما ردیابی شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات

ویدیوهای مرتبط

محاسبه‌گر سود

بیت کوین

هش‌ریت (TH)

درآمد برای 1 روز با در نظر گرفتن هزینه استخر
BTC = USD
ساعت
روز
هفته
ماه

بزودی …