Skip to content
بررسی کلی در مورد صنعت ماینینگ

بررسی کلی در مورد صنعت ماینینگ

صنعت ماینینگ چیست ؟ عملیات استخراج ارزهای دیجیتال از اندازه‌های مختلفی برخوردار است: از کامپیوترهای خانگی تا انبارهایی پر از پیشرفته‌ترین و کارآمدترین تجهیزات ماینینگ. ماینرهای رمزارز به طور کلی در دو دسته قرار می‌گیرند: ماینرهای خرد که از خانه خود ارزهای دیجیتال را استخراج می‌کنند، و عملیات‌های ماینینگ بزرگ در مقیاس صنعتی که توسط شرکت‌ها، شرکت‌های تجاری یا افراد با دارایی بالا اداره می‌شوند.

استخراج ارزهای دیجیتال چیست؟ چرا استخراج ارزهای دیجیتال مهم است؟

استخراج ارزهای دیجیتال فرآیندی است که در آن تراکنش‌های یک شبکه بلاکچین با مدل اثبات کار تأیید و به دفتر رکوردهای عمومی، به نام بلاکچین، اضافه می‌شوند. ماینرها از کامپیوترهای قدرتمند برای حل معماهای ریاضی پیچیده استفاده می‌کنند و هنگامی که به موفقیت این معماها را حل می‌کنند، تراکنش‌ها را تأیید و ثبت می‌کنند تا جوایز استخراج به دست آورند. این فرآیند یک جزء اساسی از فناوری بلاکچین است و چندین هدف را دنبال می‌کند:

  1. تأیید تراکنش: ماینرها اعتبار تراکنش‌ها را اطمینان حاصل می‌کنند که فرستنده دارای موجودی لازم است و تراکنش تغییر نکرده است.
  2. امنیت: استخراج بلوک‌های جدید به بلاکچین اضافه می‌شود که باعث می‌شود که کسی نتواند تراکنش‌های گذشته را دستکاری کند یا تراکنش‌های تقلبی ایجاد کند. این امنیت شبکه را در برابر حملات تضمین می‌کند.
  3. غیرمتمرکز بودن: استخراج به حفظ طبیعت غیرمتمرکز شبکه‌های بلاکچین کمک می‌کند، زیرا ماینرها به صورت جهانی منتشر شده و به صورت مستقل برای تأیید تراکنش‌ها کار می‌کنند.
  4. مشوق‌های اقتصادی: ماینرها برای زحمات خود با توکن‌های رمزارز پاداش می‌گیرند. این انگیزه و مشوق موجب می‌شود که آنها در شبکه شرکت کرده و توان محاسباتی خود را ارائه دهند.

به طور خلاصه، استخراج ارزهای دیجیتال جزء اجزای حیاتی شبکه‌های بلاکچین بوده و امنیت، ثبات و غیرمتمرکز بودن آنها را تضمین می‌کند، همچنین به ماینرها این امکان را می‌دهد که از مشارکت خود در شبکه پاداوار کنند.

استخراج ارزهای دیجیتال چیست؟ چرا استخراج ارزهای دیجیتال مهم است؟

انواع عملیات استخراج ارزهای دیجیتال

حفظ یک شبکه جهانی و غیرمتمرکز از گره‌ها برای هر بلاکچین مبتنی بر اثبات کار امری اساسی است. این ماینرها سخت‌افزار کامپیوتری را به فرآیند تأیید تراکنش‌ها در شبکه اختصاص می‌دهند و برای زحمات خود به ارز محلی شبکه مزد می‌گیرند.

با این حال، ماینرهایی که تشکیل یک شبکه بلاکچین را می‌دهند، از نظر اندازه و دامنه گسترده‌اند، از تنظیمات استخراج در خانه تا عملیات‌های استخراج بزرگ مقیاس صنعتی. به همین ترتیب، طیفی از تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال جود دارد که از کامپیوترهای شخصی تا تجهیزات استخراج به منظور مقاصد خاص. این تجهیزات میزان توان هشریت و کارآیی انرژی مختلفی دارند که می‌تواند در سطح سودآوری استخراج ارزهای دیجیتال تأثیرگذار باشد.

به طور کلی، عملیات استخراج ارزهای دیجیتال را می‌توان به ماینرهای خرد و عملیات‌های استخراج صنعتی تقسیم کرد. ماینینگ خرد به طور عمومی در خانه انجام می‌شود، به طور معمول به عنوان یک سرگرمی یا کسب و کار کناری. این ممکن است برای سرگرمی، سود یا ترکیبی از هر دو باشد.

از منفی درآمد تا کسب هزاران دلار در سال، سودآوری و موفقیت کلی در استخراج ارزهای دیجیتال می‌تواند بستگی به تنظیمات، تجربه و انعطاف‌پذیری شما داشته باشد، همچنین به عواملی خارج از کنترل مستقیم شما بستگی دارد – مانند قیمتی که برای هر کیلووات‌ساعت برق پرداخت می‌کنید.

انبارها و عملیات‌های بزرگ استخراج ارزهای دیجیتال در صنعت ماینینگ

در حالی که یک ماینر خرد ممکن است در زیرزمین خانه خود استخراج انجام دهد، عملیات‌های استخراج ارزهای دیجیتال در مقیاس صنعتی عمدتاً از یک انبار مجزا استفاده می‌کنند. اکثر عملیات‌های ماینینگ تجاری، به جای ماینرهای CPU و GPU، صدها یا حتی هزاران ماینر ASIC قدرتمند و کارآمد را استفاده می‌کنند.

این مزرعه‌های استخراج ارزهای دیجیتال از طریق کارآیی، مقیاس و دانش تجاری، می‌توانند به رقابت سودآور برای استخراج برخی از سکه‌هایی که بیشترین رقابت در ماینینگ را دارند، بپردازند.

تنظیمات استخراج ارزهای دیجیتال از طریق گزینه‌های مختلف سخت‌افزاری متفاوتی متمایز می‌شوند؛ از CPU و GPU تا FPGAها یا ASIC. برخلافCPUها و GPUها که به عنوان واحدهای استخراج خرد بیشتر استفاده می‌شوند، FPGAها و اسیک ها ویژگی‌های عملکرد متنوعی دارند که اغلب آنها را برای استخراج بیشتر ارزها در شبکه‌های بلاکچین با مدل اثبات کار مناسب‌تر می‌کند. بنابراین، ماینرها و ماینرهای FPGAs معمولاً تلاش می‌کنند تا تلاش‌های استخراج بزرگ مقیاس صنعتی باشند.

ماینرهای اسیک می‌توانند بسیار سریع عمل کنند، اما معمولاً به اندازه ماینرها و FPGAها قابل انعطاف نیستند. بزرگترین عملیات‌های استخراج ارزهای دیجیتال به طور معمول از ماینرهای اسیک استفاده می‌کنند که بهینه‌سازی شده‌اند تا فقط بیت‌کوین (BTC) و دیگر رمزارزها که از همان الگوریتم هشینگ SHA-256  استفاده می‌کنند ماین کنند، مانند بیت‌کوین کش (BCH) و بیت‌کوین ساتوشی ویژن (BSV). به عنوان مثال، ماینرهای اسیک برای یک الگوریتم مثل الگوریتم Scrypt شبکه دوج‌کوین (DOGE) یا الگوریتم هشینگ X11 شبکه دش (DASH) مناسب نخواهند بود.

سایت‌های استخراج ارزهای دیجیتال در مناطق سرد

هرچند ماینرهای خرد ممکن است هزینه بالاتری را برای تجهیزات خانگی‌شان پرداخت کنند، اما مقابله با گرمای تولید شده توسط ماینرهای ارزهای دیجیتال برای عملیات‌های استخراج بزرگ یک مشکل واقعی است. بسیاری از این مزرعه‌های ماینینگ از پنل‌های صنعتی بزرگ برای جلوگیری از گرم شدن ماینرها استفاده می‌کنند. برخی از اسیک‌های جدید حتی ممکن است سیستم خنک‌کننده مایع داشته باشند، اگرچه هنوز ممکن است به سیستم خنک‌کننده اضافی نیاز داشته باشند.

بنابراین، بسیاری از عملیات‌های صنعتی با کارایی بالا در مناطق سرد مانند کانادا، روسیه، آیسلند، قزاقستان و شمال ایالات متحده قرار دارند. به علاوه، بسیاری از مزرعه‌های استخراج ارزهای دیجیتال در این کشورها از هزینه‌های برق ارزان‌تر بهره‌مند می‌شوند و هزینه‌های استخراج خود را کمینه می‌کنند. به دلیل این عوامل، بسیاری از مزرعه‌ها در این مکان‌ها وجود دارند – و در حال احداث هستند – تا بازده سرمایه‌گذاری خود را به حداکثر برسانند.

پیشنهاد مطالعه: بررسی روش های مختلف استخراج ارز دیجیتال .

انبارها و عملیات‌های بزرگ استخراج ارزهای دیجیتال

قابلیت ارتقاء، لجستیک و کولوکیشن برای مزرعه‌های استخراج ارزهای دیجیتال

بسیاری از بزرگترین عملیات‌های استخراج ارزهای دیجیتال از چندین انبار برای میزبانی تمام عملیات خود استفاده می‌کنند – برخی از آنها تا 3،000 ماینر اسیک را همزمان استفاده می‌کنند. انجام چنین اندازه‌گیری نیازمند ملاحظات لجستیک مهمی است.

برخی از عملیات‌های ماینینگ بزرگ از زیرساخت‌های صنعتی موجود استفاده می‌کنند، در حالی که دیگران اندازه انبارگاه خود را به صورت تدریجی گسترش می‌دهند (به عنوان مثال، ساخت یا تهیه چندین انبار جدید به مرور زمان). این مدولاریته می‌تواند به عملکرد آسان‌تر و کارآمدتر عملیات کمک کند تا به موجب شرایط بازار، به سرعت یا کاهش داده شود. علاوه بر این، این امکان را به عملیات ماینینگ می‌دهد تا با توجه به شرایط بهتر به محل مناسب تغییر مکان دهند.

برای کاربران خرد که می‌خواهند به مقیاس بزرگ ارزهای دیجیتال استخراج کنند، راهکارهای هم‌مکانی به آنها اجازه می‌دهند تا ماینرهای اسیک خود را در محل هم‌مکانی (کولوکیشن) ایجاد کنند. این خدمات زیرساخت‌های عملیات شما را – با قیمتی – فراهم می‌کنند و معمولاً شامل انبار، تامین برق، خنک‌کنندگی و حتی نگهداری واحدها است.

این می‌تواند یک گزینه خوب برای کسانی باشد که می‌خواهند به مقیاس بزرگ وارد دنیای استخراج شوند، اما به طور ضروری سرمایه‌گذاری برای مکان عملیات ماینینگ شخصی خود ندارند.

هرچند ماینرها رمزارزها به طور کلی به دو گروه خرد و صنعتی تقسیم می‌شوند، اما آنها در یک طیف و با برخی تداخل وجود دارند. برخی از استخراج‌گران خرد ادامه می‌دهند تا سود‌هایشان به گونه‌ای شود که به مراتب بیشتر از درآمدی باشد که از شغل روزانه‌شان کسب می‌کنند و برخی از آنها در نهایت به صورت تمام‌وقت به انجام این کار اختصاص می‌دهند.

عملیات معدنکاری صنعتی دیگر می‌تواند یک شرکت را پشتیبانی کرده و حقوق کارکنان را پرداخت کند، اما ممکن است از خدمات هم‌میزبانی استفاده کند اگر سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای ایجاد معدن خود را نداشته باشد. مشابه سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها، استخراج رمزارزها هیچ بازگشت تضمینی ندارد. حتی برخی از بزرگترین عملیات استخراج رمزارز ممکن است به دلیل رقابت شدید در این حوزه و تغییرات پویا در بازار رمزارزها سودآور نباشند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات

ویدیوهای مرتبط

محاسبه‌گر سود

بیت کوین

هش‌ریت (TH)

درآمد برای 1 روز با در نظر گرفتن هزینه استخر
BTC = USD
ساعت
روز
هفته
ماه

بزودی …